دوچرخه سواری در کوهستان ورزشی مداوم در حال رشد و یک روش عالی برای تمرین کردن است؛ اگر می خواهید این سرگرمی را شروع کنید، لازم است بدانید فواید زیادی دارد. ما دلایل زیادی پیدا کردیم که چرا این ورزش عالی است.

شاید وقتی صحبت از دوچرخه سواری در کوه است، ما در تیم آموزشی وب سایت دوچرخه های اورلرد طرفداری ویژه ای از این سبک دوچرخه سواری هستیم و به طور حتم می دانیم که این تفریح محبوب و پررونق، ارزش یکبار امتحان کردن را دارد چرا که بعد از یک بار امتحان آن را رها نخواهید کرد.

آیا دوچرخه سواری کوهستان یک سرگرمی خوب است؟ بله، دوچرخه سواری در کوه سرگرمی لذت بخشی است، اما همیشه اول از همه باید به ایمنی توجه داشته باشید. دوچرخه سواری در کوهستان یک روش عالی برای ورزش کردن است، اما دلایل دیگر زیادی برای شروع دوچرخه سواری وجود دارد. علاوه بر یک تمرین برای کل بدن، و تمرکز بر تعادل و هماهنگی، این ورزش در طیعت انجام می شود و می توانید دوستان زیادی نیز پیدا کنید.

اگر می خواهید در مورد دوچرخه سواری کوهستان، و چگونگی و چرایی شروع کار بیشتر بدانید به خواندن ادامه دهید.

 

چگونه دوچرخه سواری کوهستان را شروع کنیم؟ آنچه باید قبل از شروع بدانید.

بسیاری از افراد این فرصت را دارند که دوچرخه سواری کوهستان را شروع کنند و آنها نیز چنین کاری می کنند. این ورزش برای سالهای متمادی محبوب بوده است و بر اساس پژوهش مراکز تحقیقاتی[۱] حدود ۴۰ میلیون نفر در ایالات متحده سالانه دوچرخه سواری کوهستان می کنند، بنابراین شروع آن نباید چندان دشوار باشد.

فرصت های برای اجاره دوچرخه و لوازم جانبی در مناطق و پارک های دوچرخه کوهستان(مانند پارک چیتگر) وجود دارد، بنابراین می توانید قبل از سرمایه گذاری برای وسایل شخصی خود، آن را امتحان کنید. مانند بسیاری از ورزش های دیگر، دوچرخه سواری در طبیعت و کوه بدون خطر نیست، اما این دلیل نمی شود که شروع نکنید.

 

چگونه شروع کنید

همیشه باید آهسته شروع کنید و دوچرخه سواری کوهستان لزوماً نباید یک ورزش مخاطره آمیز فرض شود، خصوصاً برای شروع. بنابراین، شما فقط باید آهسته پیش بروید و زمانی که آموزش های لازم را دریافت کردید در مسیرهای ساده رکاب بزنید، و شاید سعی کنید چند بار اول دوچرخه و تجهیزات را اجاره کنید، به این صورت در کاری که از علاقه به آن اطمینان ندارید سرمایه گذاری نکرده اید. هرچند ما شک نداریم علاقمند خواهید شد.

بسیاری از کلوپ های دوچرخه سواری و جمع دوستانه وجود دارد که اغلب آنها را به راحتی در شبکه های اجتماعی می یابید و اگر به دنبال مشاوره محلی و شخصی برای دوچرخه سواری هستید از اعضای جدید استقبال می کنند.

 

قبل از اینکه شروع کنید

بدون دوچرخه نمی توانید این ورزش را انجام دهید، اما بسته به اینکه چه تجربه ای می خواهید و در کجا دوچرخه سواری می کنید، قطعاً به برخی از تجهیزات نیاز دارید. در پایین این مقاله، می توانید لیستی از تجهیزات مختلف کوهستان را مطالعه کنید.

 

دلایل اینکه دوچرخه سواری در کوهستان یک سرگرمی عالی است

دوچرخه سواری کوهستان از روز اول می تواند سرگرم کننده باشد. حتی اگر نمی توانید در مسیرهای دشوار دوچرخه سواری کنید، با این وجود می توانید در طبیعتی شگفت انگیز و در مسیرهای زیبا بیرون بروید و رکاب بزنید. برای امتحان کردن این ورزش نیازی به هزینه زیاد برای تمرین و مربی ندارید و وقتی تجهیزات و دوچرخه شخصی خود را تهیه کنید، فرصت های زیادی خواهید داشت.

اگر احتمال زمین خوردن را کنار بگذاریم، دوچرخه سواری کوهستانی یک ورزش کم برخورد[۲] است، زیرا در مقایسه با دویدن، فشار کمتری بر مفاصل وارد می شود؛ وزن بدن روی مفاصل نیست و احتمال آسیب دیدگی به این علت ها کمتر است.

دوچرخه سواری کوهستان یک سرگرمی عالی است بویژه اگر که از یک دوچرخه اورلرد استفاده نمایید،  ما ۱۴ دلیل برای آنکه چرا دوچرخه سواری یک سرگرمی عالی است را جمع آوری کردیم.

 1. طبیعت را به روشی جدید تجربه کنید
 2. چالش برانگیز خواهد ماند
 3. ورزش برای کل بدن و یک تمرین عالی قلبی-عروقی
 4. می تواند بر بسیاری از مزایای سلامتی تأثیر مثبت بگذارد
 5. بهبود تعادل و هماهنگی
 6. پیدا کردن جمع های دوستانه و ایجاد ارتباطات جدید
 7. به راحتی با فعالیت های دیگر ترکیب می شود
 8. به دلیل کم برخورد بودن استرس و فشار کمتری بر مفاصل شما وارد می کند
 9. می تواند حس خوشبختی و سلامت روان شما را بهبود بخشد
 10. می تواند اعتماد به نفس شما را تقویت کند
 11. به شما کمک می کند مکان های جدید را کشف کنید
 12. گردش در ساحل با یک دوچرخه خوب است
 13. شما همیشه می توانید ابزار جانبی خود را ارتقا دهید
 14. راهی عالی برای رشد شخصی

ما می توانیم دلایل بیشتری برای شگفت انگیز بودن دوچرخه سواری در کوهستان ارائه دهیم. تمام مزایای سلامتی کاملاً فردی است و مقالات زیادی وجود دارد که می توانید در این باره مطالعه کنید، اما بدون شک دوچرخه سواری در کوه شکل بسیار خوبی از ورزش است.

دوچرخه سواری را با فعالیت های دیگری مانند مسافرت، کمپ کردن، ماهیگیری ترکیب کنید یا بعد از یک سواری خوب از یک نوشیدنی خنک لذت ببرید. همچنین می توانید از دوچرخه کوهستان برای موارد دیگری به غیر از دوچرخه سواری در مسیرهای زیبا و کوهستان استفاده کنید. از آن برای تردد به محل کار استفاده کنید و اگر آن را جایگزین ماشین کنید در واقع پس انداز می کنید.

 

لیست لوازم جانبی دوچرخه کوهستان

بدون دوچرخه نمی توانید دوچرخه سواری کوهستان کنید، اما تجهیزات و لوازم جانبی زیادی وجود دارد که قسمت بزرگی از این تجربه است، نیازی به اشاره ندارد ایمنی نیز در این تجربه نقش دارد.

ما لیستی ارائه داده ایم که برخی از لوازم جانبی را که باید یا می توانید استفاده کنید قبل از رفتن به دوچرخه سواری با خود همراه ببرید.

 

 • کلاه ایمنی (نباید بدون کلاه ایمنی سوار شوید) (از مجموعه کلاه های کربول در وب سایت شکاری دیدن نمایید) و همچنین از مجموعه کلاه های برند راکی در وب سایت گروه شکاری دیدن نمایید.)
 • کوله پشتی (تعداد زیادی کوله پشتی کوچک و خوب برای تجهیزات اضافی شما وجود دارد)- حتی لباس های که پشت آنها جیب دارد.
 • سیستم هیدراتاسیون-آبرسانی: کیسه ها و بطری های آب
 • کفش مخصوص دوچرخه یا کفش ورزشی مناسب
 • عینک آفتابی
 • ضد آفتاب
 • دستکش
 • شلوارک کوتاه دوچرخه سواری- ترجیحا همراه با پد
 • تلمبه برای باد زدن (از مجموعه تلمبه های بتو در وب سایت گروه شکاری بازدید کنید.)
 • دسته آلن (ابزار چندکاره)
 • تایر یدکی
 • کیت پنچرگیری
 • تایرلور[۳]
 • تلمبه کمک[۴]
 • روغن زنجیر
 • چرب کننده لب
 • کاپشن بارانی
 • جعبه کمکهای اولیه
 • تلفن
 • پول
 • چراغ (از مجموعه چراغ های برند اوکی در وب سایت شکاری بازدید نمایید.)

[۱] Outdoor Industry Foundation

[۲] low impact

[۳] Tire lever

[۴] Shock pump